Elektrozaczep z pamięcią

ELEKTROZACZEPY SYMETRYCZNE » Elektrozaczep z pamięcią

  • Elektrozaczep pamięć zewnętrzna
    Elektrozaczep pamięć zewnętrzna
  • Elektrozaczep pamięć wewnętrzna
    Elektrozaczep pamięć wewnętrzna
  • Elektrozaczep pamięć wewnętrzna
    Elektrozaczep pamięć wewnętrzna

ELEKTROZACZEPY Z PAMIĘCIĄ występują w dwóch wersjach pamięci mechanicznej:

pamięć zewnętrzna - bolec umieszczony w zapadce elektrozaczepu na który naciska po zamknięciu język zapadki zamka podklamkowego

pamięć wewnętrzna - Wewnątrz elektrozaczepu zamontowana jest specjalna sprężysta blaszka, która po krótkim podaniu napięcia odblokowuje zapadkę elektrozaczepu do momentu jednorazowego otwarcia drzwiElektrozaczepy z pamięcią zewnętrzną - Zaczepy elektromagnetyczne wyposażone są w mechanizm (pamięć mechaniczną – bolec umieszczony w zapadce elektrozaczepu) zwalniający zapadkę do pozycji OTWARTE po podaniu krótkiego impulsu napięcia i utrzymujący ten stan do momentu jednorazowego otwarcia i ponownego zamknięcia drzwi. Stosowane są w sytuacji, kiedy zastosowane jest urządzenie sterujące elektrozaczepem impulsowo, lub wymagane jest oszczędne gospodarowanie energią. Do prawidłowej pracy pamięci mechanicznej w elektrozaczepie należy zwrócić szczególną uwagę aby po zamknięciu język zapadki zamka podklamkowego naciskał na bolec pamięci mechanicznej w elektrozaczepie.Elektrozaczepy z pamięcią wewnętrzną - Zaczepy elektromagnetyczne wyposażone są w mechanizm automatycznej pamięci wewnętrznej.
Zastosowany system pamięci automatycznej w tym modelu elektrozaczepu umieszczony jest wewnątrz obudowy i nie posiada bolca na który musi naciskać zapadka zamka mechanicznego podklamkowego.
Wewnątrz elektrozaczepu zamontowana jest specjalna sprężysta blaszka, która po krótkim podaniu napięcia odblokowuje zapadkę elektrozaczepu do momentu jednorazowego otwarcia drzwi - uchylenia zapadki elektrozaczepu. Kiedy zapadka elektrozaczepu powróci do pozycji zamkniętej następuje automatyczne zablokowanie elektrozaczepu.
Stosowane są w sytuacji, kiedy zastosowane jest urządzenie sterujące elektrozaczepem impulsowo, lub wymagane jest oszczędne gospodarowanie energią.


Zobacz wszystkie | Strony:
Zobacz wszystkie | Strony: