Elektrozaczep wąski z wyłącznikiem i pamięcią

ELEKTROZACZEPY SYMETRYCZNE WĄSKIE » Elektrozaczep wąski z wyłącznikiem i pamięcią

Elektrozaczepy symetryczne standardowe o wąskiej budowie – o szerokości zaledwie 16 mm do zastosowań w wąskich profilach aluminiowych i PCV w których, zwolnienie blokady - zapadki następuje po podaniu napięcia na cewkę elektrozaczepu 


Elektrozaczepy z wyłącznikiem i pamięcią - Zaczep elektromagnetyczny z wyłącznikiem i pamięcią posiadaja specjalny przełącznik pozwalający na czasowe, trwałe odblokowanie elektrozaczepu, na przykład w sytuacji, kiedy zabezpiecza on wejście do biura czy firmy, które w godzinach pracy powinno być odblokowane oraz wyposażony jest w mechanizm zwalniający zapadkę elektrozaczepu po podaniu krótkiego impulsu napięcia i utrzymujący ten stan do momentu jednorazowego otwarcia drzwi po  zamknięciu drzwi powraca do pozycji zamkniętej.


Elektrozaczepy symetryczne wąskie wyposażone są w pamięć wewnętrzną


Elektrozaczepy z pamięcią wewnętrzną - Zaczepy elektromagnetyczne wyposażone są w mechanizm automatycznej pamięci wewnętrznej.
Zastosowany system pamięci automatycznej w tym modelu elektrozaczepu umieszczony jest wewnątrz obudowy i nie posiada bolca na który musi naciskać zapadka zamka mechanicznego podklamkowego.
Wewnątrz elektrozaczepu zamontowana jest specjalna sprężysta blaszka, która po krótkim podaniu napięcia odblokowuje zapadkę elektrozaczepu do momentu jednorazowego otwarcia drzwi - uchylenia zapadki elektrozaczepu. Kiedy zapadka elektrozaczepu powróci do pozycji zamkniętej następuje automatyczne zablokowanie elektrozaczepu.
Stosowane są w sytuacji, kiedy zastosowane jest urządzenie sterujące elektrozaczepem impulsowo, lub wymagane jest oszczędne gospodarowanie energią. Do prawidłowej pracy pamięci mechanicznej w elektrozaczepie należy zwrócić szczególną uwagę aby po zamknięciu język zapadki zamka podklamkowego naciskał na bolec pamięci mechanicznej w elektrozaczepie.Zobacz wszystkie | Strony:
Zobacz wszystkie | Strony: